ENTECAVIRMechanizm


Entekawir jest nukleozydem (zawierającym kwas nukleinowy i cukier) lub deoksyguanozyną, która należy do nukleozydów karbocyklicznych, zapobiegając w ten sposób odwrotnej transkrypcji, reprodukcji DNA i transkrypcji w procesie replikacji wirusa.

Entekawir zawiera także inne analogi nukleozydów i nukleotydów, takie jak lamiwudyna, telbiwudyna, dipiwoksyl, tenofowir, adefowir. Baraclude zmniejsza ilość HBV we krwi, w której obniża się zdolność rozmnażania i infekowania nowych komórek.

Po oporności na Lamivudine i emtrycytabinę u HIV można wybrać lek Entekawir. Entekawir jest dobrze kontrolowanym leczeniem HBV i jego skutecznością podczas przyjmowania doustnie. Obecnie nie ma wystarczających i dobrze tolerowanych badań u kobiet w ciąży (należy do kategorii C).

Kombinacja entekawiru z innym schematem zmniejsza czynność nerek lub zakończenie aktywnego wydzielania kanalikowego może zwiększać stężenie Entekawiru lub innej kombinacji leków w surowicy. Nie ma istotnych interakcji między lekami lamiwudyną, adeforyrem, dipiwoksylem lub tenofowirem z Entekawirem.

Administracja

Jest to przez jamę ustną (usta) jako roztwór lub tabletkę. Dawka leku zależy od wagi osoby:        

Dzieci w wieku powyżej 2 lat (o wadze do 30 kg) zalecana dawka to roztwór. Entekawir działa na czczo 2 godziny przed posiłkiem lub po posiłku, o tej samej porze każdego dnia. W zależności od czynności nerek zmniejszanie dawki jest zalecane u ludzi. Entekawir nie jest zalecany dzieciom w wieku poniżej 2 lat.    

Medycyna stosowana głównie u dorosłych i dzieci powyżej 2 lat w leczeniu przewlekłego zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B przez aktywne namnażanie wirusa i wskazanie aktywnej choroby z rosnącym enzymem wątrobowym. Entekawir stosuje się także w celu hamowania ponownego zakażenia HBV po przeszczepieniu wątroby i leczenia zakażenia HBV u pacjentów z HIV. Entekawir ma mniej działań przeciwko HIV, dlatego nie jest przepisywany pacjentowi, który jest współzakażony HIV-HBV bez represyjnych leków przeciw HIV.

mymillionhealthpharmaceuticals.com-image1

Ostrzeżenie

Podczas stosowania analogów nukleozydów w monoterapii lub w skojarzeniu z lekami przeciwretrowirusowymi, kwasica mleczanowa i ciężka heptomegalia ze stłuszczeniem obejmują zgłaszanie przypadków śmiertelnych.

Zgłaszano przypadki zaprzestania leczenia zapalenia wątroby, które prowadzi do ciężkich zaostrzeń zapalenia wątroby typu B W kategorii ciąży należy zachować ostrożność ze względu na brak dostępnych danych dotyczących przeniesienia wirusa HBV z matki na niemowlę w wyniku działania leku Entekavir.

Jeśli pacjent jest leczony Entekawirem, należy unikać karmienia piersią.

mymillionhealthpharmaceuticals.com-image2

Skutki uboczne Entekawiru

• Wrażliwość wymiociny
• Zawroty głowy
• Słabość
• Ból głowy
• Problemy ze snem

Przechowywanie

• Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.
• Chronić przed wilgocią i światłem.
• Trzymaj się z dala od dzieci.

Recepta


Mymillionhealthpharmaceuticals.com, w pełni licencjonowana i podlegająca przepisom medycyna farmaceutyczna, podejmuje wszelkie środki ostrożności, aby ściśle przestrzegać przepisów ustawowych i wykonawczych regulujących wydawanie leków na receptę. Składając zamówienie na leki na receptę, potwierdzasz i akceptujesz następujące warunki dotyczące zakupu leków na receptę.

mymillionhealthpharmaceuticals.com nie wyda żadnego przepisanego leku bez ważnej recepty od licencjonowanego lekarza.

Jeśli zamawiasz leki na receptę, niniejszym potwierdzasz, że wyślesz nam zeskanowaną kopię Twojej ważnej recepty (e-mail), faksem, Whatsapp lub pocztą, a ta recepta zostanie następnie poddana kontroli i zatwierdzenie przez naszych wykwalifikowanych farmaceutów.

Informacje o leku podane w witrynie mymillionhealthpharmaceuticals.com mają wyłącznie charakter informacyjny, a niniejsza witryna nie służy do diagnozowania, leczenia ani porady medycznej. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki lub szkody wyrządzone w wyniku polegania na informacjach na Witrynie.

mymillionhealthpharmaceuticals.com wymaga od użytkownika lub klienta lub opiekuna potwierdzenia, że ​​jest całkowicie świadomy wskazań, skutków ubocznych, interakcji leków, skutków pominiętej dawki lub przedawkowania leków, które on zamówił od nas. Konieczne jest zasięgnięcie profesjonalnej porady od swojego lekarza przed zakupem lub spożyciem jakiegokolwiek leku z mymillionhealthpharmaceuticals.com.

W witrynie mymillionhealthpharmaceuticals.com opiekun może zamówić leki na receptę w Twoim imieniu.Zrzeczenie się

Informacje te nie powinny być używane w celu podjęcia decyzji o przyjęciu tego produktu lub jakiegokolwiek innego leku. Tylko dostawca opieki zdrowotnej ma wiedzę i przeszkolenie, aby zdecydować, które leki są odpowiednie dla konkretnego pacjenta. Ta informacja nie promuje żadnego leku jako bezpiecznego, skutecznego lub zatwierdzonego do leczenia jakiegokolwiek pacjenta lub stanu zdrowia. To tylko krótkie podsumowanie ogólnych informacji o tym produkcie. NIE zawiera wszystkich informacji o możliwych zastosowaniach, wskazówkach, ostrzeżeniach, środkach ostrożności, interakcjach, szkodliwych skutkach lub zagrożeniach, które mogą mieć zastosowanie w przypadku tego produktu. Ta informacja nie stanowi szczególnej porady medycznej i nie zastępuje informacji otrzymywanych od dostawcy opieki zdrowotnej. Musisz porozmawiać z lekarzem, aby uzyskać pełne informacje o ryzyku i korzyściach związanych z używaniem tego produktu.